Elektro-Centrum wyróżnione
Elektro-Centrum wyróżnione
Facebook Elektro Centrum Koszalin
+48 94 340 44 44 / Poniedziałek - piątek: 7.00-16.00 sobota: 8.00-13.00
PROMOCJA
AktualnościOfertaPoradyKontakt

Domowe detektory tlenku węgla i gazu

Jak podaje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych.

Skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny? 

Tlenek węgla powstaje podczas procesu niepełnego spalania materiałów palnych, w tym paliw, które występuje przy niedostatku tlenu w otaczającej atmosferze. Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla jest gazem niewyczuwalnym zmysłami człowieka (bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku). Tlenek wegla blokuje dostęp tlenu do organizmu, poprzez zajmowanie jego miejsca w czerwonych ciałkach krwi, powodując przy długotrwałym narażeniu (w większych dawkach) śmierć przez uduszenie. W trosce o własne bezpieczeństwo, warto rozważyć zamontowanie w domu czujek dymu i gazu. Koszt zamontowania takich czujek jest niewspółmiernie niski do korzyści, jakie daje zastosowanie tego typu urządzeń (łącznie z uratowaniem najwyższej wartości, jaką jest nasze życie).

Proponujemy Państwu zastosowanie domowych czujników tlenku węgla i gazów znanej z doskonałych profesjonalnych systemów monitorujących firmy GAZEX. W ofercie oprócz całej gamy czujników przemysłowych odnajdujemy rodzinę detektorów domowych: DDCO-N (tlenek węgla) Detektor DDCO jest przeznaczony do ciągłej kontroli obecności tlenku węgla (czadu) w pomieszczeniach zagrożonych emisją tego gazu. Polecany do pomieszczeń takich jak: łazienki i kuchnie wyposażone w gazowe podgrzewacze wody, domowe kotłownie z piecami opalanymi węglem lub koksem, pomieszczenia z kominkiem, garaże oraz pomieszczenia bezpośrednio do nich przyległe oraz  do pomieszczeń ogrzewanych ciepłym powietrzem.

DK-1 (gaz ziemny lub propanbutan) Detektor DK-1 jest przeznaczony do ciągłej kontroli obecności gazu ziemnego lub mieszaniny propan-butan w pomieszczeniach zamkniętych, zagrożonych emisją tych gazów. Detektor dokonuje ciągłego pomiaru stężenia gazu w otaczającym powietrzu. DK-2 (tlenek węgla + gaz wybuchowy) Dwugazowy detektor  DK-2 jest przeznaczony do ciągłej, jednoczesnej kontroli tlenku węgla i gazu ziemnego (lub propan-butan) w pomieszczeniach z urządzeniami spalającymi paliwa gazowe. Reakcja natlenek węgla-jak dla DDCO-N. Próg alarmowy dla gazu wybuchowego - 15% Dolnej Granicy Wybuchowości. Opisane urządzenia dostępne w hurtowni.

_
Aktualnosci
01.04.10
W czasie XVI Koszalińskich Targów Budownictwa i Energii Odnawialnej firma Elektro-Centrum została wyróżniona przez prezydenta miasta...
Oferta

Główną działalnością naszej firmy jest sprzedaż wysokiej klasy asortymentu polskich producentów materiałów elektrotechnicznych.

Porady
Domowe detektory
Jak podaje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem ...
-
Należymy do grupy ELEKTRO OMEGA Certyfikat Rzetelnej FirmyPreloaded image